Vítězství v Montreux

V rámci zájezdu na Montreux choral festival ve Švýcarsku FKPS uskutečnilo cestou také koncert v Curychu ve spolupráci s místními krajany a Italskou katolickou misií. Na koncertě jsme s velkým potěšením mohli přivítat i zástupce českého konzulátu v Bernu pana Bednáře s chotí.
Sborový festival v Montreux byl zahájen úvodním koncertem ve středu 19. dubna v Salle dell Castillo ve Vevey. Koncertu se účastnily dva místní sbory a po jejich vystoupení se představili i všichni protagonisté mezinárodní soutěže. FKPS se uvedlo díly: K. Slavický Slunéčko zachodí a lidovou písní v úpravě E. Suchoně Bodaj by vás čerti vzali. Další dny se už nesly v soutěžním duchu. Ve čtvrtek proběhlo první kolo soutěže s povinným programem, během něhož zazněly skladby O. Máchy Salve, T. L. da Victorii O regem coeli, R. Schumanna Wassermann (což byla povinná skladba této kategorie), P. I. Čajkovského Bez pory da bez vremeni a Z. Lukáše Věneček. V pátek pak následovalo druhé kolo s volným programem, v němž se FKPS představilo zejména se skladbami českého původu P. Koronthály Magnificat, R. Lukowsky Pater noster, O. Mácha Ta moravská brána, Z. Lukáš Čepení. V sobotu pak proběhla vystoupení všech zúčastněných na různých veřejných místech v Montreux a okolí. FKPS vystoupilo se svým programem  v obchodním centru Forum ve středu Montreux a sklidilo potlesk všech kolemjdoucích. Večerní vystoupení v Auditoriu Stravinsky v Montreux při klání o Grand Prix města Montreux už bylo jen vyvrcholením celého zájezdu a oceněním celoroční práce a snahy všech členek souboru, ale především dirigenta Jaroslava Brycha.

Montreux choral festival

fotogalerie


23.04.2017
Vytisknout stránku
Datum a čas tisku: 05.07.2022 15:07:04
Titulek: Vítězství v Montreux | FKPS.cz
Zdroj: http://www.fkps.cz/cz/novinka/vitezstvi-v-montreux-7.html
Napište nám
KONTAKT

FOERSTROVO KOMORNÍ PĚVECKÉ SDRUŽENÍ

Sídlo sdružení a fakturační adresa

Rostovská 127/11, 101 00, Praha 10

IČO: 003 129 75

Bankovní spojení: FIO Banka č.ú. 2701312030 / 2010

Reg. MV ČR dne 28. 11. 1990

pod č.j. VSP/1-3347/90-R

Telefon: +420 602 228 545
E-mail: fkps@fkps.cz
Tyto webové stránky využívají cookies. Setrváním na těchto webových stránkách souhlasíte s jejich využíváním. Více zjistíte zde.